PLANSZE KONTRASTOWE CZu CZu „Tak To Widzę”

Natalka jest moim trzecim dzieckiem, ale jest pierwszym Maluszkiem z którym wypróbowałam plansze kontrastowe. Teraz gdy wchodzę do księgarni po książeczki i gazetki dla starszych dzieci nie mogę pominąć też najmłodszej córki. Zaglądam więc na półkę dla najmłodszych z najmłodszych, no i czegóż tam szukać, jak nie książeczek kontrastowych? Uznałam, że karty będą wygodniejsze – na książeczki przyjdzie czas. Karty można dowolnie położyć lub poustawiać na widoku dziecka gdy leży na brzuszku. To rzeczywiście wygodne. W pokazywanie obrazków można włączyć także starsze rodzeństwo. Karolcia (3 lata) uwielbia bawić się kartami z Natalką.

Pewnie znajdą się sceptycy, którzy powiedzą, że to tylko moda i po co w ogóle takiemu maluszkowi zabawki. Ale uwierzcie: kiedy zobaczycie reakcje Waszego dziecka na te proste ilustracje to zabawa wciągnie Was bez opamiętania! Natalka (2 miesiące) raz się śmieje, raz się dziwi i wodzi wzrokiem za obrazkami. Do tego można naśladować różne zabawne dźwięki (kota czy deszcz) a dziecko słucha z zaciekawieniem! Dziecko ogląda karty a rodzic ogląda dziecko i oboje są zafascynowani!

 

 

 

Kart Kontrastowe CZu CZu

Maskotka Zebra KALIMBA

body i spodenki H&M

grafitowa mata IKEA

Please follow and like us:

7 thoughts on “PLANSZE KONTRASTOWE CZu CZu „Tak To Widzę””

  1. Sama jeszcze nie mam dzieci, ale na moich oczach i z moją pomocą odchowało się dwóch moich siostrzeńców i niejedno dziecko znajomych. Osobiście myślę, że podejście do najmłodszych z najmłodszych w stylu „po co to, przecież on i tak jeszcze nic nie rozumie” to zwykła ignorancja. Dzieciaki rozwijają się od pierwszej chwili życia, więc jeśli będę się zastanawiała nad podarunkiem dla takiego maluszka, to już wiem czego szukać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *