mucha fefe

Mucha Fefe na wakacjach czyli „Z Muchą świat zwiedzamy i opowiadamy”

Mucha Fefe przywędrowała do nas niedawno lecz od pierwszego czytania zyskała sobie naszą sympatię. To małe stworzonka niezwykle bawi, ale i uczy…

Autorką Fefy jest dr Marta Galewska-Kustra i zapewne kojarzycie ją przez serię PUCIO  (najpopularniejszej książki do nauki mówienia ostatnich lat). Do realizacji Pani Marty należą również tytuły tj.: „Wierszyki ćwiczące języki”, „Zeszytowy trening mowy” oraz „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” – uhonorowana nagrodą najlepszej książki psychologicznej 2015 r. portalu Granice.pl w kategorii „Logopedia”.

„Z Muchą świat zwiedzamy…” to zabawna opowieść o Hiszpańskich wakacjach Fefy rozgrywająca się na 32. stronach wzbogaconych ilustracjami Pani Joanny Kłos. Nie da się obok nich przejść obojętnie i sprawiają, że dzieci chcą wracać do Fefy niejednokrotnie.

Mucha Fefe to niebagatelna osobowość lubiąca przypisywać sobie wszelkie zasługi. W swoim mniemaniu odznacza się niezwykłą mądrością przez co często „pakuje się w tarapaty”. Jednak nie da się jej nie lubić.

 

Przygody małej Muszki są niezwykle intrygujące a dzieci bez zachęcania wchodzą w interakcję dopytując o szczegóły. Fefe ma bardzo luźny stosunek do świata i jest otwarta na nowe. Jednak często dochodzi do mylnych wniosków, co jest niezwykle zabawne. Mucha Fefe nie tylko bawi ale też uczy. Dzieci dostrzegają absurdalne decyzje Muchy i chętnie tłumaczą jej co tak naprawdę się dzieje. Taka zabawa rozwija umiejętności komunikacji, nakłania do opowiedzenia o tym co widzimy. Dodatkowo niezwykle pobudza wyobraźnię i logicznie myślenie, bo przecież większości domyślamy się z obrazków.

Mucha Fefe trafia na naszą półeczkę przy łóżku co znaczy, że będzie nam towarzyszyć w codziennych zabawach przez najbliższe tygodnie.

mucha fefe

 

mucha fefe

mucha fefe

mucha fefe

mucha fefe

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *