lusia i przyjaciele

„Lusia i przyjaciele” – seria książek dla najmłodszych

Lusia i przyjaciele

Lusia to mała dziewczynka, która przyjaźni się ze zwierzętami. W książeczce „Pisklęta” Lusia wraz ze ślimakiem Adrianem znajdują w lesie 3 jajka. Z jajkami można zrobić dwie rzeczy: można je zjeść, albo wysiedzieć. Lusia i Adrian wybierają to drugie i już po chwili z jajeczek wykluwają się malutkie, puszyste kurczaczki.

A ten kto wysiedział jajeczko automatycznie staje się rodzicem. Jednak bycie rodzicem to bardzo trudne zadanie. Ślimak Adrian jest mały i nie ma futerka, którym mógłby ogrzać przeziębione kurczęta. Wraz z Lusią postanawiają znaleźć rozwiązanie i dać pisklakom to czego im potrzeba. I znajdują im…. Tatusia! Zupełnie przypadkowo, ale jak trafnie posadzili maleństwa w „miękkim mchu”, który okazał się niedźwiedzim futrem.

Niedźwiedź z początku nie był zadowolony, że intruzi zakłócają jego sen. Jednak trzy małe pisklęta roztopiły lód jego serca i Niedźwiedź przygarnął trzy zziębnięte pisklaki do futra. A Lusia i przyjaciele mogli wrócić do swoich zabaw.

Wyjątkowa książka dla dzieci

„Lusia i przyjaciele” to polska wersja kanadyjskiej książki Marianne Dubuc. Realizacja wyszła spod skrzydeł Sopockiego wydawnictwa Łajka. Książeczka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 1-3, jednak jej tematyka na pewno przypadnie do gustu starszym dzieciom. Wydawcy dokonali słusznego wyboru i wydrukowali „Lusię” na kartonowych stronach. Dzięki temu książeczka jest „dostępna” dla maluszków.

„Lusia i przyjaciele” skradła moje serce od pierwszego spotkania. Po pierwsze bije z niej ogromne ciepło. Nie ma w niej zła ani zastraszającego tępa akcji. Jest po prostu zabawa, życie z naturalnymi emocjami. Z ilustracji bije ogromna delikatność i harmonia, doskonale dopasowując się do treści książeczki.

lusia i przyjaciele

lusia i przyjaciele

lusia i przyjaciele

lusia i przyjaciele

lusia i przyjaciele

lusia i przyjaciele

link do najtańszej księgarni internetowej -> TU

Please follow and like us:

17 thoughts on “„Lusia i przyjaciele” – seria książek dla najmłodszych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *