LiterObrazki, festiwal książki obrazkowej

Literobrazki to festiwal dla dzieci organizowany w starej Bibliotece w Bydgoszczy. Stwierdzenie stara biblioteka może się różnie kojarzyć, ale w tym przypadku możemy sobie wyobrazić tylko wielką kamienicę na Rynku Głównym, której wszystkie piętra, od parteru po sam strych, wypełnione są książkami i przytulnymi zakątkami do ich czytania. Brzmi dobrze? Dla mnie wręcz DOSKONALE! LiterObrazki to warsztaty, spotkania i przedstawienia dla dzieci a wszystko dzieję się wokół bohaterów ulubionych książek.

Bydgoszcz nie jest naszym rodzimym miastem, więc przyjechaliśmy tylko na jeden dzień festiwalu. A konkretniej na spotkanie z Albertem Albertsonem, którego niedawno wpuściliśmy na nasze półki. „Albert Albertson, lat 4 jest czasem grzeczny a czasem niegrzeczny.” Brzmi znajomo? Oczywiście, że tak jeśli macie dzieci w podobnym wieku! Więc dobra zabawa jest gwarantowana.

Pani z Wydawnictwa Zakamarki przeczytała opowieść o urodzinach Alberta. Zabawy i przygotowań było co nie miara! A postarała się o to nadgorliwa do granic wytrzymałości Ciocia Hela… Były torty, przekąski, zabawy i dekoracje. Ale to wszystko nie było tak jak Albert sobie wymarzył… A jak Alberta chciał spędzić swoje urodziny? Kameralnie, ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi… pod stołem. Szczęściem było, że Ciocia napiekła tyyyyle tortów, że wystarczyło i na drugie przyjęcie.

Potem dzieci mogły ozdobić własne czapeczki urodzinowe i ubrać je, jeśli ktoś miał na to ochotę 😉 Warsztaty z Albertem były przeznaczone dla dzieci w wieku od 4-7 lat. Jednak już 3 latki świetnie dawały sobie radę i brały udział we wspólnych zabawach.

Niestety na więcej nie starczyło czasu. Nasz czas był ograniczony odjazdem pociągu, na który zdążyliśmy „na styk”. Wspólnie śmialiśmy się, że jeszcze jedna znaleziona śrubka i jeszcze jeden murek na który trzeba wskoczyć, a pociąg by uciekł. Najlepszą recenzją tego wydarzenia są jednak słowa dzieci, które zmęczone po powrocie do domu pytały: „Mamoo? A pojedziemy tam jutro jeszcze raz?”.

Może nie jutro, ale na pewno będziemy wracać na Festiwal LierObrazki.

„W starej Bibliotece kolejny raz litery zmieszają się z obrazkami. I dziać się zaczną rzeczy, o których nie śniło się filologom!

Zapraszamy wszystkie maluchy, a także dorosłych, którzy pielęgnują w sobie niedojrzałość, dziecięcość i niepoważność. Bilety wstępu – uśmiechy i wielkie serca – prosimy okazywać przy wejściu.”

 

Please follow and like us:

5 thoughts on “LiterObrazki, festiwal książki obrazkowej”

  1. Myślę, że inne biblioteki powinny brać przykład z tej w Bydgoszczy:) Pamiętam, jak byłam mała, to do mojego miasteczka w Wielkopolsce zawitała Małgorzata Musierowicz! Do dzisiaj wspominam to przeżycie i była to dla mnie niesamowita przygoda, ponieważ zaczytywałam się w „Jeżycjadzie”. Oby więcej takich wartościowych wydarzeń dla dzieci i nastolatków!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *