kuba i kanga

„Kuba i Kanga” Ursula Dubosarsky

Daleko, daleko stąd na skraju australijskiego buszu, w starym domu mieszka Kuba wraz ze swoim Tatą.

Gdy ojciec Kuby maluje i rzeźbi w warsztacie na wzgórzu, chłopiec samotnie spędza czas w domu. Czasem wyrusza na wyprawę nad rzekę lub bawi się ze zwierzętami na farmie. Dni skąpane słońcem są tak podobne do siebie, że niemal zlewają się w jedną całość. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia.

Stojąc nad brzegiem rzeki Kuba zamyka mocno oczy i kręci się wokół własnej osi aby „wylosować” kierunek swej wędrówki. Wypadło na ścieżkę prowadzącą w głąb buszu…

Nagle nieustający świergot i brzęczenie przerywa ostry strzał. Świat milknie. Czas zdaje się zatrzymać na tę przeciągającą się w wieczność chwilę. Słychać głuche uderzenie zwalającego się ciała na ziemię… poczucie zagrożenia i lęk wypełnia przestrzeń pustką, która w końcu mija i busz na nowo rozbrzmiewa tysiącem dźwięków.

Ta chwila zmienia życie Kuby na kolejne miesiące. Zaopiekował się on dzieckiem zabitej przez kłusowników Kangurzycy. Zabrał maleństwo do domu i zajął się nim z pełną odpowiedzialnością.

Jednak dzikie zwierze zawsze będzie czuło zew wolności i choć Kuba nie brał tego w ogóle pod uwagę, przyjdzie mu stawić czoła trudnej chwili rozstania.

Tytuł: „Kuba i Kanga”

Autor: Ursula Dubosarsky

Wydawnictwo: ZNAK

Ilość stron: 198

Rok wydania: 2019

Kategoria wiekowa: 8-9 lat

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *