Książki edukacyjne w najlepszym wydaniu – „Liczby 123”

Książki edukacyjne nie muszą być trudne w odbiorze. Jednak te przeładowane obrazkami tracą swoją czytelność. Jak zachować umiar i

zafascynować czytelnika? Mistrzami w tej dziedzinie jest The Quarto Group w wydaniach Marshall Editions .

„Liczby 123” to fascynująca nauka liczenia dla dzieci w różnym wieku. Nauka matematyki zaczyna się od umiejętności segregowania i klasyfikowania przedmiotów, tworzenia zbiorów czyli segregacji. Dzieci (w zależności od zainteresowań) zaczynają ćwiczyć te umiejętności około 2 roku życia. Wtedy możemy zaobserwować próby dopasowania klocków do odpowiednich otworów, odkładania rzeczy na swoje miejsce, układania ich w określonym porządku lub „sprzątania” po sobie czyli wkładania np. autek i zwierzątek do osobnych pojemników.

Książki edukacyjne dla dzieci w wieku 2 lat są raczej „uzbrojone” w kartonowe strony. „Liczby 123” są dobrym uzupełnieniem pierwszych ćwiczeń matematycznych dla dzieci w tym wieku. Dlaczego? Ponieważ tworzą zróżnicowane i bogate zbiory zwierząt. Od jednej gąsienicy do 100 ryb. Dla toddler’ów (ang. szkrab) będzie to doskonałe wprowadzenia do dalszej nauki czyli tworzenia schematu przeliczania.

Tworzenie schematów polega na rytmie i powtarzaniu gestu liczenia np. wskazywania palcem kolejnych przedmiotów/obrazków lub wyraźne tupanie na każdym liczonym schodku. Książki edukacyjne w tym zakresie są często przeładowane. Kolorowe tła i nadmiar dodatkowych elementów mogą rozpraszać uwagę dziecka. Jednak nie w wydaniu „Liczby 123”

Na tym etapie nauki liczenia dzieci uczą się, że każdy przedmiot może być wskazany i policzony tylko raz a liczba wypowiedziana na końcu jest sumą. Jeśli zadamy pytanie „ile salamander jest na tej stronie?” to prawidłową odpowiedzią będzie ostatnia liczba. Często jednak dziecięca liczenie polega na przypadkowym wypowiadaniu liczebników np. „1,2,4,5,8,13,16,18 – SZUKAM!” (to sposób mojej Karolci). W takim przypadku ważne jest aby wspólnie z dzieckiem wyrobić rytm liczenia. Najlepiej przez przekładanie przedmiotów i liczenie przez chodzenie (dla Małych Ludzi lubiących ruch) lub wskazywanie (dla tych bardziej statecznych).

„Liczby 123” uczą także cyfr i czytania. Każda strona uposażona jest w piękną ornamentalną cyfrę i słowne uzupełnienie np. „7 siedem fok”. W ten sposób dziecko ćwiczy również pamięć, która jest niezwykle ważna w rozwoju matematycznym, oraz umiejętność czytania.

Dużo jak na jedną książkę prawda? To jeszcze nie koniec… Każda strona jest poświęcona innym zwierzętom dzięki czemu możemy wprowadzić do użytku takie pojęcia jak owady, ptaki, ssaki, gady, płazy czy mięsożercy, roślinożercy oraz liczne nazwy rodzin i gatunków, których przekrój jest oszałamiający w tej książce. Każda strona wzbogacona jest o doskonałe wręcz ilustracje zwierząt, wzbogacając książkę o walory artystyczne. Takie wydania to istne wzory jeśli chodzi o książki edukacyjne.

Aby kupić tę książkę dla swoich dzieci przejdź do KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

książki edukacyjne

książki edukacyjne

książki edukacyjne

książki edukacyjne

wyd. Zielona Sowa

Aby zobaczyć więcej propozycji książek z tej serii kliknij w EDUKACYJNE lub NAJPIĘKNIEJSZE

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *