książki dla dzieci od 1. roku do 3 lat – książeczki z twardymi stronami.

Dobre bajki dla dzieci – skąd je biorę?

Wielokrotnie znajomi pytają mnie: „Jakie masz bajki dla dzieci?”. Przyznacie, że to co dzieci dostają od ciotek i wujków dalekie jest od współczesnych trendów. A współcześnie książki dla dzieci to przecież małe arcydzieła. Ilustracje, tekst, tematyka, papier, forma wydania… teraz wszystko się liczy! A dla najmłodszych dzieci im prostsza książka tym lepiej – wyobraźnia dopowie resztę.

Moi znajomi zadają mi jeszcze jedno pytanie. „Skąd masz tyle książek?” bo przecież jako matka trójki nie siedzę non stop na zakupach w galerii czy w księgarni. Nie mam czasu na to aby przeglądać z dziećmi książki w sklepie w którym NIC NIE MOŻNA DOTYKAĆ! Chodzimy więc do przyjaznej dzieciom biblioteki. Stąd też moja znajomość tematu. W bibliotece spędzamy godziny. Kiedy tylko słonko chowa się za chmury to my wskakujemy w kalosze i ruszamy do biblioteki po nowe książki.

Dziś przygotowałam przegląd ulubionych książek Karolci. Karolinka ma 3 latka, ale ona raczej woli ekstremalne-wygibasy-hop-sa-sa niż książki i bajki dla dzieci. Karolinka woli krótkie historyjki a w między czasie ma jeszcze bardzo dużo do powiedzenia i w sumie wychodzi na to, że sama opowiada bajkę. Przedstawione poniżej książki dla dzieci są w stanie skoncentrować jej uwagę i utrzymać ją przez około 15-20 min.

książki dla dzieci – recenzje

Koala nie pozwala, tekst: Rafał Witek, ilustracje: Emilia Dziubak, wyd. Bajka

Zanim wtulisz twarz w koalę, wytrzyj samrki, żanych ALE!

Grzbiet koali to nie ścierka, nie wysmaruj mu futerka!

Wdzięk koali cię urzeka? To typowe dla człowieka

(…)

Zabawne? No jasne!

Ładne obrazki? Oczywiście!

Wszyscy kochają pandę!

(link do księgarni)

Auto robi brum , tekst: Lotta Olsson, ilustracje: Charlotte Ramel wyd. Zakamarki

To pięknie zilustrowana książeczka z wplecionymi onomatopejami czyli wyrazami dźwiękonaśladowczymi. Można puffciach, ciuchciać i robić brrrum, brummm razem z sympatycznymi bohaterami mieszkającymi na stronach tej książki(link do księgarni)

Ta książka pozornie nie różni się od wielu jej podobnym, ale należy się jej wielkie wyróżnienie za wysoki poziom ilustracji.

Wymyśl coś!, tekst i ilustracje: Anna-Clara Tidholm wyd. Zakamarki

Jak zobaczyłam tę książkę to jedyne co mnie do niej przekonało to napis ZAKAMARKI na dole okładki. Niby nic. Bo w sumie te ilustracje dość skąpe. Tekst taki od niechcenia żeby tylko coś wkleić na każdą stronę… Ale wiecie co? Tę książkę czyta się ciągle i w kółko. Ona wciąga jak wir. Karola siedzi oczarowana! Czeka na lale, pieska i małpkę. A ja widzę w jej oczach, że wyobraźnią porusza wszystkie postacie żyjące na tych grubych stronach. I tak jakby za każdym razem miało wydarzyć się coś nowego. Ta książka to świetna zabawa! (link do księgarni)

Kotku, kotku co widzisz?autor: Jo Lodge, wyd. Olesiejuk

To książeczka o muszce, która lata wokół różnych zwierzątek. Bzyczy i bzyka aż w końcu znika w paszczy liska. Kolorowa, rymowana a do tego można nią PORUSZAĆ. Na każdej stronie jest mała dziurka ze strzałeczkami i oto osiołek rusza uszkami! 🙂 (link do księgarni)

książki dla dzieci

książki dla dzieci

książki dla dzieci

książki dla dzieci

książki dla dzieci

książki dla dzieci

książki dla dzieci

książki dla dzieci

Please follow and like us:

14 thoughts on “książki dla dzieci od 1. roku do 3 lat – książeczki z twardymi stronami.”

  1. Na pierwszy rzut oka wszystkie z wymienionych książeczek prezentują się bardzo kolorowo i zachęcająco. Szczegolnie mnie zainteresowała ta pt „Koala”. Myślę, że ma znaczenie kolorystyka i ukazane emocje na ilustracjach.

    1. w wrześniu był konkurs z zestawem książek dla maluszków. W październiku (zdradzę) będzie coś dla starszaków, ale zapraszam – na pewno będziemy rozdawać książeczki dla najmłodszych. Albo polecamy bibliotekę 😉 nie trzeba od razu kupować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *