Książka obrazkowa – „W podróży czas się nie dłuży”

Książka – wspomnienie lata

W czasie jesieni ta książka to wspomnienie lata. „W podróży czas się nie dłuży” jest na naszej półce już od 4 lat. Jest to książka obrazkowa, tu historie tworzy się samodzielnie. Na każdej stronie spotkamy tych samych bohaterów w różnych sytuacjach. A wszystko zaczyna się od spotkania przed DWORCEM GŁÓWNYM.

Przygody rodziny Fikusiów

Na pierwszej stronie spotyka się rodzina Fikusiów z Ciocią Lusią i Dziadkiem Karolem. Tam również zaczyna się wątek kryminalny (to jest to co Leon lubi najbardziej) bo Złodziej zabiera koronę Divy! Jedyną osobą, która dostrzega to w rozgorączkowanym tłumie jest Posterunkowa Pani Burza! Wraz z podróżą sympatycznej rodzinki Fikusiów rozpoczyna się szaleńczy pościg za złodziejem!

Od gór aż do morza. Popłyniemy statkiem – kto nie ma choroby morskiej będzie mógł podziwiać rafę koralową spod pokładu statku. Pojedziemy też w góry gdzie można latać na spadochronie lub iść na wycieczkę do lasu. Będzie jazda pociągiem i samochodem przez autostradę… A co się wydarzy po drodze? Sami zobaczcie.

Zabawa dla całej rodziny

Uwielbiam książki obrazkowe z kilku powodów. Po pierwsze dzięki takim książkom możemy lepiej poznać nasze dziecko. Dowiedzieć się co je interesuje i na co zwraca uwagę. W końcu znać kogoś to mieć wiedzę o tym co ta osoba lubi a czego nie lubi, co czuje w danej sytuacji.

Brak tekstu bardzo w tym pomaga. Samemu trzeba ułożyć słowa a każdy człowiek wypowiada się inaczej – to niesamowite przyglądać się temu, jak bardzo jesteśmy do siebie różni!

Po drugie ta książka jest dostępna do samodzielnego użytku dziecka. To znaczy, że gdy mama jest zmęczona i chce pospać jeszcze 15 min., albo akurat jest zajęta czymś innym – dziecko chwyta książkę i samo się zabawia 🙂

Ciekawa jestem kto stanie się Waszym ulubionym bohaterem i na co Wasze dzieci będą najbardziej zwracać uwagę 🙂

książka w podróży czas się nie dłuży

książka w podróży czas się nie dłuży

książka w podróży czas się nie dłuży

książka w podróży czas się nie dłuży

książka w podróży czas się nie dłuży

książka w podróży czas się nie dłuży

książka w podróży czas się nie dłuży

W podróży czas się nie dłuży

autor: Lilli L’Arronge

wydawnictwo: DEBIT

księgarnia internetowa – najtaniej

Please follow and like us:

13 thoughts on “Książka obrazkowa – „W podróży czas się nie dłuży””

    1. To prawda, że dzieci lubią kolorowe książki. Obecnie jest trend na bardziej stonowane kolory i monochromaty, ale dzieci zdecydowanie uwielbiają wszystko co kolorowe 🙂

  1. Uwielbiam takie książki! Jako dziecko sama z fascynacją mogłam długo oglądać takie piękne ilustracje 🙂 Dla mojego synka chętnie kupuję takie pozycje. Dzięki za inspirację!

    1. Ul. Czareśniowa to piękna seria, ale moje dzieci przeszły obok niej jakoś bez odzewu. Wydawała mi się mało kolorowa. Ale przypomnę im ją dzisiaj w bibliotece. Może zmieniła się im percepcja ;D A słowo zaoglądujemy bardzo mi się podoba – idealnie pasuje do książek tego typu :D:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *