jak pokonać strach

Jak pokonać strach – recenzja książki „Czego tu się bać?”

Jak pokonać strach u dzieci? Strach czyli lęk jest tak samo naturalny jak złość, ekscytacja czy zadowolenie. Jednak nie zawsze potrafimy sobie z nimi radzić. My, dorośli także ulegamy emocją. Wystarczy nie przespać kilka nocy z rzędu i stajemy się płaczliwi i apatyczni. A dzieci? Jak mają rozpoznać i uzewnętrznić to co czują?

Zazwyczaj robią to poprzez zabawę. Myślę, że czytanie odpowiednich książek jest bardzo pomocne w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. A w „Czego tu się bać?” znajdziemy odpowiedź na to jak pokonać strach.

Madlena Szeliga, autorka książki „Czego tu się bać?” opowiada historię małego stworzonka żyjącego na półce z książkami. Pewnego dnia bohater otwiera ENCYKLOPEDIĘ ZWIERZĄT i widzi coś strasznego! „Przepotworne potwory„, które straszą swoimi odnóżami i oczyskami w niezliczonej ilości, a brzuchy mają takie wielkie i okrągłe – to pająki.

Jak pokonać strach, który nie pozwala w nocy spać? Mieszkaniec półki postanawia odejść jak najdalej od okropnej księgi potworów aby już nigdy nie zobaczyć strasznych pająków.

Uciekał przed siebie przez różne miejsca aż trafił na łąkę. Poczuł zapach drzew w powietrzu i poznał Motyla. Pięknego motyla, który wcale nie był tak strasznym potworem jak pająki. Można było się przy nim bezpiecznie zatrzymać i porozmawiać. Dzięki rozmowie z Motylem uciekinier dowiaduje się czegoś niezwykle ważnego. Poznaje piękną stronę egzystencji pająków i dochodzi do wniosku, że: „Taki pająk, to ma życie!„. Po czym zerka do kałuży i odkrywa kim jest i czego się tak naprawdę bał…

Poza ekscytującą przygodą oraz wartościowym przekazem, zaliczam tę książkę do kategorii Książek Artystycznych.

Autorką ilustracji jest Pani Paulina Daniluk. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że swoją pracą ożywiła tę opowieść. Pomimo niewielkiej ilości kolorów, bo pająki z reguły są czarne – prawda?, książka ta przyciąga oko. Dzieje się tak dzięki widocznej swobodzie gestów malarskich, wprowadzeniu tekstu na ilustrację i magnetycznym kompozycjom sprawiającym, że każda strona staje się fascynującą sceną.

Zachęcam do zapoznania się z twórczością Pani Pauliny. Kliknij -> TU

ABY KUPIĆ TĘ KSIĄŻKĘ PRZEJDŹ DO KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

jak pokonać strach

jak pokonać strach

jak pokonać strach

wydawnictwo GEREON

Aby poczytać więcej na temat dziecięcego strachu, kliknij -> TU

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *