filmy dla dzieci – festiwal filmowy KINO DZIECI 2017

festiwal filmowy dla dzieci

Nie mogłam się doczekać momentu kiedy moje dzieci osiągną wiek w którym będą mogły wziąć udział w festiwalu filmowym. Filmy dla dzieci zazwyczaj są przeznaczone dla starszaków. A i nie wszystkie dzieci lubią oglądać filmy (np. moja Karolina). Leon zdecydowanie należy do dzieci, które potrafią skoncentrować się na dłuższy czas. Potrafi, więc długo oglądać książki i skupić się na ich treści. Tak samo jeśli chodzi o filmy. No i w końcu ma prawie 5 lat!

Z repertuaru tegorocznego KINA DZIECI wybrałam dwa filmy. I to nie filmy animowane, ale filmy dla dzieci z prawdziwymi aktorami. Dlaczego? W zeszłym roku zimą oglądaliśmy „Kcpra i Emmę” – dzieci były oczarowane. Myślę, że to niesamowite uczucie zobaczyć na ekranie kogoś takiego jak my. Znamy przecież to uczucie z filmów dla dorosłych. Kiedy czujemy, że nikt nas nie rozumie a tu okazuje się, że ten film to tak jakby o nas! Myślę, że dzieci odczuwają podobnie. Bohater staje się prawdziwszy i bliższy sercu kiedy jest bardziej podobny do nas.

Filmy dla dzieci – „Villads”

Wybrałam ten film bo po pierwsze to film o chłopcu. Oczywiste. A oglądając zwiastun wywnioskowałam, ze to chłopiec podobny do Leona(Może tylko mniej mówi). Ale chodziło bardziej o wrażliwość i rodzaj pomysłów. Nie pomyliłam się. Villads to chłopiec, który chcąc dobrze ciągle coś psoci. Wyobraźcie sobie 6. latka, który przewija roczną siostrę…. to nie może się skończyć „dobrze”. Villad ma w głowie tyle marzeń, że nie słyszy kiedy mama woła go na kolację. Brzmi znajomo? Villads interpretuje wszystko troszkę na opak, jak to dzieci. Co powoduje wiele zabawnych a czasem niebezpiecznych sytuacji.

Wszystko jest pokazane z perspektywy dziecięcej wyobraźni, dlatego jest tak śmieszne i bezpieczne. A wisienką na torcie jest muzyka. Muzyka w tym filmie przekracza wszelkie granice wrażliwości. Słuchając jej nie ma rady, odlecisz razem z Villadsem tak jak super man.

filmy dla dzieci
filmy dla dzieci

KINO DZIECI 

Please follow and like us:

5 thoughts on “filmy dla dzieci – festiwal filmowy KINO DZIECI 2017”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *