feralne biuro śledcze

„Feralne biuro śledcze – zatruty spiner” Sven Jonsson

„Feralne biuro śledcze” to seria historii detektywistycznych dla dzieci. Duże litery, prosta składnia, wartka akcja pełna zagadek i dobrego humoru.

To idealny skład zachęcający młodego czytelnika do lektury! Poznajmy zatem bohaterów tej książki: dowódca i mózg operacji – agent Czajka! Inspektor Zamęt i Boksi Roksi – pomocnicy (cokolwiek by nie robili, to tak właśnie nazywa się ich stanowisko ) oraz Kot Biurowy Biały. Zazwyczaj detektywi mają psy (gończe), ale Feralne Biuro Śledcze jest wspierane przez kota. Jakże sprytnego kota! A oto ich pierwsza sprawa!

Do Biura dzwoni zatroskany dyrektor szkoły Czesław Wacław. Informuje o dziwnej epidemii, która szerzy się wśród uczniów… jednym z objawów jest wirowanie wokół własnej osi.

Oto zagadka dla naszych Agentów! Cóż to za choroba?! Dlaczego występuje tylko w tej szkole? Czajka opracowuje plan i od razu rusza do akcji! W czasie dochodzenia możemy poznać detektywistyczne sztuczki i zasady. Jednak ta książka nie jest typowym kryminałem. To raczej komedia- kryminalna, która wciąga jak wir!

Jedno jest jasne od samego początku! Ktoś zatruwa spinery… Ale po co? Co do tego mają dzieciaki ze szkoły nr 3? I dlaczego to takie ważne?

O tym wszystkim dowiemy się na samym końcu – tyle mogę Wam zdradzić. Ścieżka tam wiodąca jest jednak niezwykle zabawna i warto nią iść. Poznać Boksi Roksi i Zamęta, którzy są… przydatni to chyba za wiele powiedziane, początkującymi nieporadnymi detektywami. Wacława Czesława, czy na odwrót, który częstuje gości niedopitą herbatą i nadgryzionymi ciastkami. Oraz sprytnego, ale jakże samolubnego Białego Kota Biurowego. To zaiste parodia! Choć sprawa wcale nie błaha i dająca wiele do myślenia.

Informacje dodatkowe: Mały, lekki format. Da się ukryć w zeszycie na jakiejś (nudnej) lekcji 😉 wydawnictwo: Bajka

feralne biuro śledcze
Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *