Domy, Carson Ellis – recenzja

Bycie mamą w XXI wieku to czysta przyjemność. Wchodząc do księgarni lub sklepu z zabawkami można poczuć się jak w niebie, bo przecież w dzisiejszych czasach można kupić co się chce i to w różnych wersjach kolorystycznych! A większość książek to istne dzieło sztuki tworzone przez profesjonalnych artystów. „Domy” Carson Ellis to właśnie jedna z tych książek.

Nie przesadzona w kolorze, idealnie wyważona, z niewielką ilością słów… Nie byłam pewna czy spodoba się dzieciom, bo chcąc nie chcąc, dzieci lubią kolorowe książki. Wybrałam ją bardziej dla siebie, ale ku mojemu zaskoczeniu Leon i Karolina wciągnęli się w te „czarno-czerwone” ilustracje i pomimo minimalistycznych tekstów zatrzymywaliśmy się na każdej stronie pokazując sobie najciekawsze szczegóły.

W książce Ellis każdy ma ulubioną stroną ze „swoim” domem. Może to być pałac, dom podwodny, willa lub wiejski domek z drewna albo… bajkowy dom w kształcie buta! Ta książka to doskonała zabawa, ale też nauka. A może nauka to za duże słowo? Refleksja? Tak… Książka „Domy” jest refleksyjna bo poza tym, że pokazuje nam różnorodność świata ludzkiego, to zmusza do myślenia zadając pytania: „Kto tu mieszka? I dlaczego?”, „Kim jest osoba, która tu mieszka?”. Czy wiecie jak wiele można powiedzieć o właścicielu patrząc na jego dom…?

Jak w skrócie można określić tę książkę? Po pierwsze jest piękna. Piękna w sensie uniwersalnym, czyli docenią to i mali i duzi czytelnicy. Po drugie nazwałbym ją światopoglądową. Autorka w swoich ilustracjach nawiązuje do stylów architektonicznych, kultur oraz do świata bajek. To powoduje, że książka domy staje się niekończącą się opowieścią.

P.S. Czy znacie księżycoluda co mieszka na ostatniej stronie? 🙂

Domy

Autor: Carson Ellis

Wydawnictwo: Wilga

Najtańsza księgarnia internetowa: czytam.pl

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *