Ciało ludzkie – wybierz się w podróż do wnętrza Twojego ciała.

„Ciało ludzkie” to książka edukacyjna dla dzieci od 1. roku życia. Wydrukowana na kartonowych stronach mini encyklopedia przyciąga uwagę kolorowymi ilustracjami już od pierwszych stron.

Tematyka ciała nurtuje dzieci od najmłodszych lat. Kiedy około dwunastego miesiąca dziecko zaczyna nazywać poszczególne części np.: nos, oko, stopa itp. bardo chętnie przygląda się ilustracjom ciała. Oto książka, która prowadzi nas od zewnątrz do wnętrza naszego ciała, wprowadzając w przystępny sposób wiele szczegółowych pojęć.

Od ogółu do szczegółu. Na pierwszej stronie poznajemy przód i tył naszego ciała czyli; nazywamy po kolei części twarzy, tors i brzuch, ramię, przedramię oraz części nogi. Następnie przechodzimy do pleców, łokcia i barku.

Bardzo podoba mi się w tej książce, że obok prostego schematu zawarte są krótkie ciekawostki. Na przykład: o wyjątkowości odcisków palców lub to, że najgrubsza skóra jest na spodzie stopy. Zachęca to do interakcji i sprawdzenia razem z dzieckiem, czy rzeczywiście tak jest. Inspiruje do przyglądnięcia się szczegółom naszego ciała.

Skoro poznaliśmy ludzkie ciało z zewnątrz czas na kolejne warstwy. Szkielet, mięśnie oraz poszczególne organy czyli serce, płuca, układ pokarmowy i nerwowy.

Każdy z wymienionych wyżej tematów przedstawiony jest na rozkładowej stronie a każda z nich przyciąga uwagę  dzięki ciekawym grafikom. Pozornie proste obrazki, wyróżniają się dużą zmiennością kompozycji i koloru a sprawia, że od początku do końca jest ona interesująca, bo po prostu „dzieje się” w niej dużo.

Dodatkowo dzieci w różnym wieku będą koncentrować się na różnych elementach. Maluszki lubią duże obrazki i zapamiętują pojedyncze wyrazy – to doskonała okazja aby wprowadzić słowa tj.: mięsień, oddech,słuch, węch itp. Natomiast dzieci w wieku przedszkolnym zainteresują się ilustracjami w kwadratach czy kołach, gdzie zobaczą baletnicę, basen, balony, czy Pan z wąsami do ziemi.

Aby kupić tę książkę przejdź do KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

ciało ludzkie

ciało ludzkie

ciało ludzkie

ciało ludzkie

ciało ludzkie

ciało ludzkie

Wydawnictwo Olesiejuk

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *