„Gdzie bywa słoneczko” książka na lato HIT

Książkę zabieramy ze sobą wszędzie! Do auta, do pociągu, do samolotu. Po prostu nie da się jechać (z dziećmi) na wakacje i nie zabrać książki. Książka na lato to pretekst do odpoczynku oraz sposób na „długie oczekiwanie”. W mojej pamięci na zawsze zostaną gazetki z naklejkami wyklejane na dworcach i setki stron przeczytanych w pociągu, kiedy to razem z dziećmi słuchają wszyscy pasażerowie.

Dla małych dzieci książka na lato nie powinna być zbyt długa. W końcu jest tyle atrakcji na około! W tym roku naszym absolutnym hitem jest ta urocza pozycja o słoneczku. Bo gdy myślimy „lato” to pierwsze co widzimy to „słońce”! Słońce i plaża, góry, rzeka, las… Nie ważne z czym idzie w parze, słońce to przecież podstawa lata! Z tej książeczki dzieci mogą się dowiedzieć jak wyglądają inne kraje w których świecie to samo słoneczko.

Na świecie jest przecież tyle różnych gatunków roślin i zwierząt. Ludzie są tak rozmaici! A klimat jest różnorodny… no a słonko tylko jedno. Co dzień się z nami wita. Co dzień świeci dla nas na plaży w Gdańsku i dla Eskimosa na zimnej Grenlandii. W niektórych miejscach słońce wysusza ziemię i rzeki a w innych mimo tego, że świeci tak mocno jest zimno.

Lekko, kolorowo, rymowanie – idealnie na plażowanie 🙂

 

wydawnictwo EGMONT

Please follow and like us:

3 thoughts on “„Gdzie bywa słoneczko” książka na lato HIT”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *