Agata na tropie

Agata na tropie „Wypadek na Wieży Eiffla” Sir.Steve Stevenson

„Agata na tropie” to seria książek dla dzieci, opowiadająca o dziewczynce z Londynu, która marzy o pisaniu kryminałów. Ma ku temu podstawy: bystry umysł, intuicja oraz doskonała pamięć – to jej cechy charakterystyczne.

Agata na tropie w „wypadku na Wieży Eiffla”  odwiedza swojego kuzyna Gasparda, młodego paryskiego malarza. Towarzyszą jej kamerdyner Pan Kent oraz jej kot Watson. Po kilku incydentach dołącza do nich również Larry – brat Gasparda, student szkoły detektywistycznej.

Larry w drodze z Londynu do Paryża wpada na swojego Profesora. W wyniku nieuwagi Larrego Agent UM60 zostaje poszkodowany i uczeń jest zobowiązany przejąć misję nauczyciela.

Student musi odnaleźć mordercę Rosyjskiego dyplomaty, Vasiliya Prochanowa, zabitego na Paryskiej Wieży Eiffla. Na szczęście jest z nim Agata.

To najpoważniejsza misja Larrego. Do tej pory zajmował się drobnymi kradzieżami i włamaniami. Ta misja jest na miarę profesjonalnego detektywa. Agaty nie trzeba namawiać do wzięcia udziału w poszukiwaniach, które rozpoczynają od przeanalizowania faktów oraz biegu wydarzeń zeszłej nocy. Po krótkim czasie odnajdują pierwsze podpowiedzi.

„Agata na tropie” to książka przeznaczona dla dzieci od 7 do 12 lat. Duże litery i czarno-białe ilustracje sprawiają, że bardzo łatwo się ją czyta, pomimo wieloelementowej akcji.

Agata to nie jest zwykła dziewczynka. Jest bystra i ciekawa świata. Lenistwo przed telewizorem? To zdecydowanie nie dla niej. Wystarczy wziąć miejscową gazetę do ręki, aby znaleźć jakiś trop. Akcja „Wypadków na Wieży Eiffla” rozgrywa się zimą, pośród najpopularniejszych zabytków Paryża. Autor mistrzowsko wplata w treść autentyczne fakty i informacje w na temat stolicy Francji. Możemy poznać nazwy niektórych ulic, najważniejsze zabytki, liznąć co nie co języka francuskiego i znaleźć odpowiedź na to czym są katakumby.

Przejdź do KSIĘGARNI INTERNETOWEJ aby kupić tę książkę

Agata na tropie

Agata na tropie

Agata na tropie

Agata na tropie

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *