365 zabaw dla Ciebie i Twojego dziecka – książka na prezent

Wystarczy spojrzeć na noworodka i roczne dziecko aby stwierdzić, że czas biegnie zdecydowanie za szybko. Z bezbronnej kruszyny dziecko w ciągu roku przemienia się we wszędobylskiego odkrywcę! Matka w tym czasie łyka każdą chwilę jak ryba powietrze. Łyka i łyka lecz nasycić się nie może. Skąd o tym wiem? Bo przeżywam to po raz trzeci. Pragnie się tej bliskości miękkich nóżek i pulchnych brzuszków bez przerwy.  Chce się nieprzerwanie patrzeć w te oczy co wszystko po raz pierwszy widzą i całować te miękkie policzki za każde „a” i „be”.

Ale pierwszy rok zleci jak bicza strzelił i zostaną nam tylko wspomnienia. Aby stworzyć barwne i przyjemne wspomnienia warto postarać się o mile spędzone chwile. Piszę „chwile” bo zabawa z niemowlaczkiem trwa właśnie chwilę. Jej przygotowanie jednak, może być dla nas doskonałą rozrywką między obowiązkami. Kopalnią wspaniałych pomysłów na zabawy jest książka „365 zabaw dla Ciebie i Twojego dziecka„.

W tej książce znajdziemy wiele prostych zbaw które można wplatać w codzienne czynności. Poznamy nowe kołysanki i wierszyki, które już na zawsze będą pobrzmiewać nam w uszach. Aktywności są podzielone wiekowo od 0 do 3 miesięcy, od 3 do 6 miesięcy a następnie od 6 do 9 i od 9 do 12 miesięcy, dzięki czemu możemy dostosować zabawę do wieku dziecka. Ta książka pozwala spojrzeć na świat oczami niemowlaczka i pomaga nam zrozumieć Malca. Mimo że wiele rzeczy wydaje się oczywistością, na pewno warto sobie o nich przypominać i uczyć się wykorzystywać w nowy sposób.

„27 Papierowe talerze

Wykorzystaj wrodzone zainteresowanie niemowlęcia twarzami, aby zaczęło ćwiczyć umiejętność śledzenia obiektów wzrokiem. Na kartonowym talerzu lub okrągłym kawałku papieru narysuj uśmiechniętą twarz. Trzymając rysunek 20-40 cm. od oczu dziecka, powoli przesuwaj go raz w jedna, raz w drugą stronę.”

 

„365 zabaw dla Ciebie i Twojego dziecka”

tekst: Susan Elisabeth Davis

Rysunki: Christine Coirault

Zdjęcia: Aaron Locke

MULTICO oficyna Wydawnicza

 

 

 

Please follow and like us:

4 thoughts on “365 zabaw dla Ciebie i Twojego dziecka – książka na prezent”

    1. poważnie. ale trzeba pamiętać, że każda z nich trwa tylko chwilkę 🙂 jest tu też wiele pomysłów na ręcznie robione zabawki – takie proste 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *